уторак, 29. јул 2025.

Pasta sa sosom od tikvica i badema


 Za mene, recepti koji su leti nezamenljivi su oni koji ispunjavaju tri uslova: da se brzo pripremaju, da nije potrebno da se uključuje rerna i da su laganog ukusa. Ovaj je jedan od takvih! Testenina u finom sosu od tikvica koji se pripremi za svega dvadesetak minuta. Jelo je lagano i osvežavajuće i ukoliko vam nešto preostane, fino je i kada se u potpunosti ohladi.


Inspiraciju za recept sam pronašla kod moje internet drugarice Dragane Džaleta @dangina_kuhinja. Danga je ovog meseca odlučila da objavljuje recepte sa tikvicama u glavnoj ulozi i ne zna se koji bih pre isprobala! Ovaj sam malo prilagodila onim sastojcima koje sam imala u kući, pa sam umesto oraha (koji se u Danginoj varijanti recepta iseckaju i tostiraju) upotrebila mlevene bademe kao sasvim finu zamenu.

Ukoliko ste zaintrigirani bojom paste koju sam koristila, trebalo bi da znate da je u pitanju domaća, ručno pravljena testenina koja je obojena prirodnim bojama - MADO pasta. Ovo nije prvi put da je koristim i zaista sam oduševljena ukusom i kvalitetom. Pored toga što pleni svojim izgledom, zahvaljujući bojama koje dobija iz povrća, MADO pasta ima kraće vreme kuvanja, veći procenat vlakana i ne sadrži jaja, tako da će odgovarati i onima koji poste ili su na veganskoj ishrani.




Pasta sa sosom od tikvica i badema

Sastojci:

2 tikvice srednje veličine
5 čena belog luka
šaka svežih listića nane
1 kašičica soli
pola kašičice belog bibera
2 kašike grčkog jogurta
2 kašike narendanog parmezana
2 kašike mlevenih badema
2 kašike maslinovog ulja
50 g maslaca
250 g MADO paste penne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...